- 17.04.2021.

HŠK Posušje i Igman Konjic na Mokrom Docu igrali su 2:2 u okviru 22. kola 1. lige Federacije BiH. Dva puta je vodilo Posušje sjajnim golovima Begića i Bubala a Igman se oba puta vratio, prvi put iz penala golom Kašića a drugi put u posljednjoj minuti susreta pogodio je Hodžurda za podjelu bodova.

HŠK Posušje ovim remijem ostaje na vodećoj poziciji s 47 osvojenih bodova i 6 bodova prednosti u odnosu na drugo Goražde a do kraja nas očekuje još 8 kola. U sljedećem kolu Posušani ponovno igraju na domaćem terenu, ovog puta ugostit će GOŠK Gabelu.

Bez većih uzbuđenja igralo se sve do 19. minute kada napadač Posušja Bubalo dolazi u veliku priliku, šutira i pogađa gredu. Simbolično u 20. minuti iza gola gostiju, a izvan stadiona, klub navijača “Poskoci” pjesmom, bakljadom i raznom pirotehnikom obilježili su svoje današnje slavlje. U 31. minuti Dominik Begić prolazi po lijevoj strani vraća Bubalu koji slabo šutira. Odmah u sljedećem napadu domaćin dolazi do vodstva. Povratna lopta Nenadića za Begića koji preciznim udarcem s 15-tak metara pogađa desni gornji kut Kutića a do kraja poluvremena nije bilo prilika tako da se tim rezultatom otišlo na odmor.

Drugi dio počeo je žustrije s obje strane. U 50. minuti odlična kombinacija Begića i Barišića koji centrira preblizu gostujućeg vratara. Samo dvije minute kasnije jedanaesterac za goste kojeg je skrivio Begić, dok je s bijele točke precizan bio Kašić za svoj šesti pogodak u sezoni. Domaćin pokušava do vodstva doći iz prekida u 63. minuti. Josip Barišić odlično ubacuje Bubalo još bolje skače ali loptu iz neposredne blizine šalje iznad gola. Novi prekid u 66. minuti, udarac iz kuta izvodi Serdarušić a u gužvi se najbolje snalazi robusni Bubalo koji drugi put danas dovodi domaćine u vodstvo. Prilika nije bilo do 80. minute kada glavom loptu iznad gola domaćeg vratara Galića nakon ubačaja iz kuta šalje gostujući branič Alić, nova velika prilika gostiju samo tri minute kasnije kada Alešević odlično šutira sa 16 metara ali velikom paradom novo izjednačenje sprječava vratar Posušja Galić. Posušje je opasno živjelo i u 90. minuti. Gosti su još jednom izigrali obranu domaćih i postigli gol koji je poništen zbog zaleđa na kraju se pritisak ekipe Igmana isplatio u 92. minuti kada na ubačaj iz kuta najviše skače Hodžurda za konačnih 2:2.

HŠK Posušje prvih 11: Galić-Brekalo,Bošković,J.Barišić,T.Barišić-Landeka(C),Vranjić,Serdarušić-Begić,Nenadić,Bubalo. Još su igrali: Stipić,Kovačević,Glavina i Sesar.

Radioposusje.ba (foto: HŠK Posušje)