- 11.05.2022.

U sklopu 30. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, HŠK Posušje gostovao je kod Rudara u Prijedoru te su rezultatom 0:0 osvojili bod koji ih dovodi korak bliže ostvarenju cilja a to je ostanak u ligi.

U prvom poluvremenu Posušje je bio bolji protivnik te je stvorilo dvije velike prilike no udarac Bešlića izblokiran je u posljednji trenutak dok je sjajan udarac Lauša obranio golman Rudara. U drugo poluvrijeme bolje ulaze gosti te u prvih 15’ minuta dva puta opasno prijete no oba pokušaja sjajno brani Horkaš, ipak u završnici u kojoj je Rudar krenuo svim silama po gol do 3 boda je moglo Posušje u 81’ minuti kada je Mašiću malo sreće nedostajalo da prevari obranu i golmana domaćina.

Posušje se sada s 30 osvojenih bodova nalazi na diobi 8. mjesta ljestvice zajedno s Leotarom a iza su Sloboda sa 29 bodova, Rudar Prijedor s 26 bodova dok je posljednji Radnik Bijeljina sa 22 boda.

Do kraja sezone ostala su još 3 kola a u sljedećem 31. kolu HŠK Posušje će na svom terenu ugostiti prvaka Zrinjski iz Mostara.