Poruka greške

• Warning: array_key_exists() expects parameter 2 to be array, null given u theme_image_formatter() (red 605 od /home/radiopo1/public_html/modules/image/image.field.inc).
Radioposusje
- 11.06.2024.

Četvrti „Poskok KUP“ u organizaciji TKD kluba „Poskok“ Posušje ove godine održao se u subotu 8. lipnja i okupio je rekordnih 480 natjecatelja. Upravo taj broj je pokazao da je ovo jedan od masovnijih okupljanja u ovom sportu u Bosni i Hercegovini u ovom prvom djelu sezone natjecanja u taekwondou. Odlična organizacija taekwondo kluba "Poskok" iz Posušja, s poklonima i brojnim peharima za sudionike pokupila je pohvale svih sudionika koji su ovaj kup ocijenili odlično organiziranim natjecanjem.

Ovo je natjecanje međunarodnog karaktera, 480 natjecatelja svih uzrasta, a budući da se neki natjecali u više disciplina, broj natjecatelja po nastupima je bio i preko 550. Natjecatelji su bili iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Crne Gore, Srbije i Slovenije. Natjecali su se u tri discipline, sportskim borbama, kickovima i formama.

Nakon što smo izvještavali ranije s Kupa, sada smo na jedno mjesto skupili i sve rezultate koji su uz dobru organizaciju ostvarili i domaćini na tatamijima.

TKD klub „Poskok“ Posušje najuspješniji na ovom turniru

Najuspješniji klub na ovom izdanju Poskok kupa bio je taekwondo klub "Poskok" iz Posušja, drugo mjesto zauzeo je "Magone" iz Livna a treće "Monter" iz Splita. Na Poskok openu za mlađe kadete u ukupnom poretku "Marjan" iz Splita zauzeo je prvo mjesto, "Imotski" je bio drugi a "Monter" iz Splita treći". Taekwondo klub "Marjan" iz Splita zauzeo je prvo ekipno mjesto u disciplini formi, "Forteca" iz Korčule bila je druga a "Poskok Kočerin" iz Širokog Brijega treći. U disciplini kick uvjerljivo najbolji bio je "Poskok" iz Posušja, drugi je bio "Imotski" a treći "Crostar" iz Mostara. Posuški klub je osvojio ukupno 6 pehara za ekipne i 2 za pojedinačne uspjehe.

Posuški sportaši osvojili su ukupno 67 medalja, 16 zlatnih, 27 srebrnih i 24 brončane

U disciplini kick zlatne medalje osvojili su Šimun Jukić, Križan Marić, Jakov Milićević, Darko Polić, Luka Ćesić, Mihael Bago, Iva Marić, Anna Ćorluka i Martina Begić. Srebrnu medalje u toj disciplini osvojili su Luka Ramljak, Ivano Jukić, Josip Jović, Matej Bradarić, Natali Boban, Iva Mikulić, Josipa Čamber, Ana Jović, Paula Begić i Petra Lončar. Brončani u disciplini kick bili su Duje Đurišić, Petar Ćorić, Toni Marić, Nikola Ramljak, Slavko Lončar, Ivan Grubišić, Antea Marić, Klara Morić, Petra Bakula, Sara Markota, Marta Lončar, Lucija Vranješ, Elena Zlopaša, Manuela Ivanković, Marija Pišković i Mihaela Markota.Najuspješniji natjecatelj u disciplini kick bio je Darko Polic te je za to dobio pehar.

U disciplini sportske borbe pehar za najbolju mlađu kadetkinju na turniru dobila je posušanka Mija Begić koja je osvojila i zlatnu medalju u tom uzrastu. Osim nje zlatne medalje u sportskoj borbi osvojili su: Slavko Lončar, Petra Mikulić, Anamarija Mikičević, Petar Senjak, Luka Penava i Zdravko Markota. Srebrne su osvojili Luka Grubišić, Jozo Bakula, Lucija Kovač, Filip Biško, Mija Begić, Lucija Barać, Marko Bakula, Filipa Bakula, Magdalena Gavran, Petra Lončar, Šimun Topić i Filipa Bašić. Brončane medalje osvojili su Domagoj Topić, Josipa Čamber, Marija Ljubica Pirić, Ana Galić i Lucija Pirić.

U disciplini forme srebrne medalje osvojili su Ivan Penava i Ana Markota, a brončane Jelena Penava i Anđa Tomić.

Čestitamo svim osvajačima medalja, kao i ekipnih uspjeha.

Predstavilo se 28 klubova

Ukupno 28 klubova je sudjelovali na ovogodišnjem kupu u Posušju. Bili su to klubovi POSKOK Posušje, POSKOK Kočerin Široki Brijeg, MAGONE Livno, BUŠKO BLATO Tomislavgrad, KORYO TG Tomislavgrad, ŠUJICA Tomislavgrad, KUPREŠKI VITEZOVI Kupres, CROSTAR Mostar, AKADEMIJA MARUŠIĆ Mostar, ZRINJSKI Mostar, ČAPLJINA iz Čapljine, CENTAR HADŽIĆI iz Hadžića, ISKRA iz Hadžića, NOVI GRAD Sarajevo, BOSNA VISOKO Moštre, NUR Kakanj, HVOJNICA Fojnica, MARJAN Split, MONTER Split, ST-KWAN Split, IMOTSKI Imotski, GACKA Otočac, ZAPREŠIĆ, Zaprešić, MARTINGRAD Dugo selo, FORTECA Korčula, KANG Ivančna Gorica iz Slovenije, ULCINJ iz Ulcinja iz Crne Gore, PROLETER iz Zrenjanina it Srbije.