- 25.04.2022.

U sklopu 27. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, HŠK Posušje gostovalo je u Mostaru kod Veleža te su u utakmici s puno golova poraženi rezultatom 5:2.

Još jednom ove sezone Velež je bio prejak za Posušje te su već nakon 40’ minuta riješili pitanje pobjednika imajući vodstvo od 3:0 a dva gola postigao je Anđušić i jedan Salčin. Do kraja poluvremena, u 45’ minuti Pavković je golom za 3:1 probudio nade Posušja no odmah na početku drugog djela u 51’ minuti Dejanović odvodi Velež na 4:1 a u 79’ kada je zabio Zajmović bilo je i 5:1. Do kraja susreta još jedan počasni pogodak za Posušje postigao je Josip Barišić.

HŠK Posušje je unatoč porazu ostalo na 9. mjestu ljestvice sa 25 osvojenih bodova a u sljedećem 28. kolu očekuje ih jako važna utakmica kada će gostovati kod izravnog konkurenta za ostanak Radnika u Bijeljini.