- 27.02.2022.

U 20. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine nogometaši HŠK Posušje gostovali su kod posljednjeg Radnika u Bijeljini te su potražni s 3:1 i tako još više zakomplicirali borbu za ostanak.

Nije Posušje bio gori protivnik ali presudili su jedanaesterci. Radnik je poveo krajem prvog poluvremena, točnije u 44’ minuti kada je Pantelić pogodio s 11 metara. U drugom poluvremenu Posušje dosta bolje no ne uspijeva doći do izjednačenja pa Radnik sa 2 gola u završnici rješava utakmicu, prvo je u 82’ minuti iz još jednog jedanaesterca na 2:0 povisio Živković a onda u 86’ minuti Motika zabija za 3:0. Do kraja je Lučić u 88’ minuti smanjio na konačnih 3:1 pogodivši također iz jedanaesterca ali još jedna loša vijest je i crveni karton koji je u sudačkih nadoknadi dobio Mašić te ga nema u sljedećem kolu.

Na dnu ljestvice sada nakon 20. odigranih kola velika je gužva. Posušje, Leotar i Rudar Prijedor imaju po 16 bodova dok je Radnik Bijeljina i dalje posljednji no sada imaju 15 bodova.

U sljedećem kolu HŠK Posušje će na domaćem terenu dočekati Slobodu iz Tuzle.