- 19.05.2021.

U sklopu 27. kola 1. lige Federacije BiH, HŠK Posušje je na Mokrom docu dočekalo FK Jedinstvo iz Bihaća te ga uvjerljivo pobijedilo s 4:1 i tako osiguralo naslov prvaka 3. kola prije kraja prvenstva i ostvarilo plasman u Premijer ligu sljedeće sezone.

Za puno bolji ulazak u utakmicu Posušje je nagrađeno u 13’ minuti kada igrač Jedinstva Čakić postiže autogol i Posušje vodi 1:0, nakon gola nastavljaju Posušani s dobrom igrom no Jedinstvo iz jedne polukontre u 29’ minuti dolazi do izjednačenja golom Bandića. Kako je Posušje danas igralo bilo je samo pitanje kada će ponovno povesti, to se dogodilo u 37’ minuti kada je J. Serdarušić iskoristio jedanaesterac za 2:1 što je bio rezultat poluvremena. U drugom djelu ponovno dominacija Ćorićevih momaka a pitanje pobjednika riješio je Bubalo golom za 3:1 u 68’ minuti. Na kraju susreta točnije u 84’ minuti Posušje postiže još jedan pogodak, konačnih 4:1 postavio je kapetan Landeka svojim prvim golom u sezoni. Bolji kraj nisu mogli zamisliti! S obzirom na danas viđeno u igri i po prilikama gosti mogu biti zadovoljni s ovim porazom jer je mogao biti puno teži.

Ova pobjeda HŠK Posušje dovelo je do nedostižnih 60 bodova na ljestvici te su 3. kola prije kraja službeno prvaci 1. lige Federacije BiH. U sljedećem 28. kolu Posušani gostuju kod Zvijezde Gradačac no i ta i sljedeće dvi utakmice postaju rezultatski nebitne i trener će moći isprobati igrače s manjom minutažom, bitno je ono što ih čeka za 2 mjeseca a to je Premijer liga Bosne i Hercegovine.