- 07.05.2019.

Na pomoćnom terenu stadiona  Mokri dolac u Posušju, odigran je derbi kola u kojem su veterani HŠK Posušja kao domaćini zasluženo slavili protiv gostiju NK Kamena  iz Ivanbegovine.

Prvo poluvrijeme odigrano je uglavnom između dva šesnesterca bez izrazitih prilika, a vidjelo se da su domaćini pod pritiskom imperativa pobjede. Nakon nekoliko prilika sa obje strane,  pred sam kraj prvog poluvremena otpor žilavih gostiju iz Ivanbegovine srušio je svojim pogotkom vižljasti i uvijek opasni Tomislav Mihalj.

U drugom poluvremenu mnogo bolja igra domaće ekipe rezultira  vodstvom od 2:0 kojega  donosi Slobodan Jukić, a uskoro zatim – nakon gubitka snage i svježine Kamen potpuno puca; Vladimir Čutura volejem s ruba peterca matira gostujućeg golmana i već je 3:0 za Posušane.

U nastavku utakmice poraz gostiju zapečatio je  Mladen Vranjković lijepim šutem i pogotkom s 20-tak  metara iskosa s desne strane za konačnih na 4:0 i time nastavili uspješan niz u proljetnom dijelu prvenstva bez poraza i primljenog pogotka.

Hladno i kišovito vrijeme  nagnali su domaćina da premjesti  ovaj susret na pomoćni teren sa umjetnom travom u cilju očuvanja  glavnog travnjaka.

NK Rakitnu nova tri boda

Veterani NK Rakitna također su bili uspješni u ovome kolu. Naime, oni su na gostovanju u Grudama kod istoimenog domaćina susret završili pobjedom od 2:0 i time još više učvrstili svoj status na sredini ljestvice RNL Veterana.

Ostali susreti ovog kola su zbog lošeg i kišovitog vremena uglavnom odgođeni za neki drugi termin. (MBešlić)