- 04.12.2021.

U 19. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine koje je ujedno i posljednje kola prvog djela sezone HŠK Posušje je na domaćem terenu dočekalo izravnog konkurenta za ostanak Rudar iz Prijedora te su podijelili bodove rezultatom 0:0. Posušje je imalo sve, podršku s tribina, dominaciju i velike prilike na terenu pa čak i igrača više u posljednjih 10’ minuta no sve to nije okrunjeno golom za 3 boda iako i ovaj bod nije tako loš jer se Posušje sada nalazi na 10. mjestu na ljestvici sa 16 osvojenih bodova, isto toliko ima 9. Rudar ali i 11. Leotar. Posušje tako na odmor odlazi iznad zone ispadanja te ih na proljeće čeka velika i otvorena bitka za ostanak.

Posušje je danas napadalo od 1’ minute te su u 1. poluvremenu imali nekoliko prilika od kojih najveću Luka Begić u početku susreta no golman to brani. U početku 2. poluvremena dolaze još dvije ogromne prilike, prvo Laušu ponovno brani sjajni golman gostiju a onda Lekin udarac obrana gostiju čisti sa crte. Treba reći kako je i Rudar dočekao jednu svoju veliku priliku krajem prvog djela kada su pogodili gredu i to je bilo sve od gostiju.

Zaključak ove utakmice ali i cijele polusezone je da Posušje ima problem kako zabiti gol s čim se slaže i trener Balajić te da je potrebna jedna prava “devetka” koja će nadamo se na proljeće biti na Mokrom Docu.

HŠK Posušje: Baćak-Lučić,Horić,Krišto,J.Barišić,T.Barišić(od 41’ Šuta)-Ilinković(od 46’ Landeka),Lauš-Vukoja(od 46’ Leko),Milanović(od 23’ D.Begić),L.Begić(od 72’ Ljubić).