- 27.09.2020.

U hercegovačkom derbiju 8. kola prve lige Federacije BiH u Gabeli nije bilo pobjednika. GOŠK i Posušje su odmjerili snage i remizirali (1:1). Gosti su poveli preko Luke Lučića u sedmoj minuti iz jedanaesterca, a GOŠK je izjednačio golom Šarčevića koji je kaznio grešku Landeke. U nastavku bilo je prilika na obje strane, a gosti su desetak minuta prije kraja ostali sa desetoricom.

Veliku priliku imali su nogometaši GOŠK - a u 90. minuti, no nisu uspjeli zabiti domaći loptu u mrežu. Ostalo je 1:1.

Gosti su prvi poveli, no na kraju mogu biti zadovoljni bodom. Svoje viđenje utakmice za SportSport.ba dao je šef struke Posušja Denis Ćorić. „Prvo da čestitam dečkima na svih 90 minuta. Pokazali smo karakter, ostali sa igračem manje ostavili smo srce na terenu. Zaslužili smo bod, iako smo imali dvije - tri prilike kod 1:0 da riješimo utakmicu", kazao je Ćorić. GOŠK je na dnu tablice lige, ali Ćorić ih cijeni. "Po meni u ovih osam kola ovo je jedna od najboljih ekipa s kojom smo igrali. Čestitam momcima, ovaj bod nam puno znači. Idemo sada u miru spremati se za iduću utakmicu", kazao je trener Ćorić.

Spomenimo i da je na utakmici u Gabeli zapaženo bilo i navijanje posuških navijača. Nogometaši iz Posušja imali su i podršku navijača koji su stigli pored stadiona Perica Pero Pavlović i pružili gromoglasnu podršku svojoj ekipi.

Nakon osam odigranih kola, Posušje je drugo mjesto na tablici s 17 bodova. Isti broj bodova ima i NK Vis Simm Bau. Upravo je ovaj klub idući protivnik Posušju na Mokrom docu. Utakmica je zakazana za idući vikend.

Radioposusje.ba/sportsport.ba (FOTO: HŠK Posušje)