Poruka greške

• Warning: array_key_exists() expects parameter 2 to be array, null given u theme_image_formatter() (red 605 od /home/radiopo1/public_html/modules/image/image.field.inc).
Radioposusje
- 21.09.2021.

Nogometaši Slobode i Posušja podijelili su bodove u Tuzli u okviru 10. kola Premijer lige BiH odigravši neriješeno 1:1.

Domaći igrači su imali blagu terensku dominaciju u prvom poluvremenu, a prvu veliku priliku propustili su gosti 10 minuta prije odlaska na odmor kada je vrlo dobro šutirao D.Begić, ali je lopta otišla pored gola.

Vrlo brzo je uzvratila Sloboda kada je Galić obranio snažan udarac Dž.Beganovića, a minutu prije odlaska na odmor Alić je s peterca prebacio gol iz odlične situacije.

Ipak, u posljednjim trenucima prvog poluvremena Alić postiže pogodak za vodstvo Slobode nakon dobrog ubacivanja A.Beganovića.

Posušje je do izjednačenja došlo u 71. minuti golom Leke. Barišić je sjajno probio po desnoj strani i ubacio do Leke koji upućuje udarac kojeg Bukvić brani. Ipak, lopta ponovo dolazi do Leke koji je posprema u mrežu za 1:1.

Sloboda je pokušavala do kraja utakmice da dođe do novog vodstva, a najbliža tome bila je deset minuta prije kraja kada je Kurtalić silovito šutirao preko gola nakon jednog kornera Tuzlaka. Ostalo je konačnih 1:1.

Posušje će za vikend u sljedećem kolu u hercegovačkom derbiju dočekati Široki Brijeg.

Posušje se i dalje nalazi na pretposljednjoj poziciji na ljestvici sa 7 osvojenih bodova.

HŠK Posušje: Galić-T.Barišić,Šuta,Brekalo,Lučić-Landeka(C)(od 49’ Lauš),Ilinković(od 65’ Leko)-Bešlić(od 65’ Verunica),Serdarušić,L.Begić-D.Begić(od 89’ Glavina).