- 14.05.2023.

U sklopu 31. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, nogometaši HŠK Posušje su na domaćem terenu dočekali Borac iz Banja Luke te su rezultatom 1:0 upisali važnu pobjedu koja ih je dovela na korak do ostanaka u ligi.

Puno bolji protivnik u prvom poluvremenu bilo je Posušje koje je imalo nekoliko velikih prilika no golman Borca sačuvao je 0:0 na poluvremenu. I u drugom poluvremenu Posušje nastavlja s dobrom igrom te u 72’ minuti golom Brkovića dolazi do zasluženog vodstva koje su bez većih problema sačuvali do kraja.

Posušje se sada s 34 osvojena boda nalazi na diobi 7. mjesta ljestvice zajedno sa Igmanom i Slogom Doboj a do kraja sezone ostala su još 2 kola u kojima Posušje prvo ide na gostovanje kod Željezničara a onda će u posljednjem kolu biti domaćin Veležu.