- 08.08.2021.

U 4. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine HŠK Posušje je na Mokrom docu dočekalo prošlogodišnje prvake Borac iz Banja Luke te su odigrali savršenu utakmicu i slavili s 1:0 a jedini gol na susretu postigao je Dominik Begić u 44’ minuti. Znamo da je Posušje u prva 3 kola upisalo 3 poraza bez postignutog gola tako da je ovaj gol Begića, prvi gol Posušja u Premijer ligi bio vrijedan i prvih bodova i prve velike pobjede. U utakmici smo vidjeli i dva crvena kartona, po jedan za svaku ekipu te niz nelogičnih odluka glavnog sudca na štetu Posušja. Trener Posušje Ćorić nije komentirao suđenje nakon utakmice nego je izrazio veliko zadovoljstvo odličnom igrom i pobjedom te čestitao svojim igračima i zahvalio publici koja je napravila sjajnu atmosferu. Sljedeće kolo HŠK Posušje gostuje kod Tuzle City koja igra sjajno ove sezone i u vrhu je ljestvice a Posušanima će sigurno nedostajati Lauš koji je dobio crveni karton te golman Baćak koji je zamijenjen zbog izgleda teže ozljede.

Posušje je cijelo prvo poluvrijeme bilo bolji protivnik te imalo nekoliko polu prilika a onda u 44’ minuti i zasluženo povelo s 1:0 kada je Dominik Begić sjajno reagirao nakon proigravanja i zabio prvi gol Posušja u Premijer ligi ove sezone za ispostavilo se pobjedu protiv prvaka. Odmah nakon gola Posušje ostaje s igračem manje, nakon što je sudac za svaki ozbiljniji prekršaj dijelio žute kartone to je rezultiralo i crvenim za Lauša u 45’ minuti. U drugom djelu Posušje s igračem manje igra odlično i ne dozvoljava Borcu priliku a u 66’ minuti Bešlić krade jednu loptu, Milojević ga ruši te zarađuje crveni karton pa je omjer igrača u završnici bio 10 na 10. Posušje i dalje igra ravnopravnu utakmicu te Borac jedini priliku stvara u 85’ minuti no Galić koji je ušao par minuta prije umjesto ozlijeđenog Baćka sjajno brani, do kraja je Luka Begić u svom debiju mogao potvrditi pobjedu ali pogađa gredu.

HŠK Posušje: Baćak(od 80’ Galić)-Stipić,J.Barišić,Krišto,Lučić-Landeka(C),Vranjić(od 71’ Ilinković)-Vukoja(od 59’ L.Begić),Lauš,Bešlić(od 71’ Leko)-D.Begić(od 71’ Blagojević).