- 18.09.2022.

U 11. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine na Pecari se igrao Hercegovački derbi u kojem je HŠK Posušje gostovalo kod Širokog Brijega te su poraženi s minimalnih 1:0 a gol odluke postigao je Kuprešak u 50’ minuti susreta.

U prvom poluvremenu gledali smo dobru utakmicu s prilikama na obje strane no golmani su bili dobri te se na odmor otišlo bez golova. Na početku drugog poluvremena Široki je uspio povest nakon što je Kuprešak pogodio iz daljine. Posušje je nakon primljenih gola dominiralo do kraja susreta te su stvorili 4 velike prilike i zaslužili osvojiti bod no Brković, Hanuljak i dva puta Pavković nisu uspjeli pogodit za izjednačenje pa je vodeći na ljestvici Široki Brijeg uzeo sva 3 boda.

Posušje se sada nakon odigrane prve trećine prvenstva nalazi na 11. mjestu ljestvice sa 11 osvojenih bodova a nakon reprezentativne stanke Posušani će u 12. kolu gostovati kod Veleža.