- 10.12.2018.

Posuški “žuti” su fantastično otvorili derbi 8. kola prvenstva KS Herceg-Bosne. Nakon 11 minuta igre gosti su predvođeni raspoloženim Antom Begićem i Antom Ramljakom imali vodstvo 12:30.

Kvalitetna momčad Brotnja se budi u drugoj četvrtini i koristi pad koncetracije Posušja. Serijom 11:0 hvataju rezultatski priključak i stvaraju nervozu svojim protivnicima. Odlični playmaker Marković zaključuje seriju domaćina koji do poluvremena smanjuju na samo 2 razlike.

Nakon pauze Posušje ponovno igra kao na početku susreta. Serijom 7:0 odlazi na 9 razlike, ali umjesto da prelomi utakmicu svojim greškama dozvoljava protivniku da se ponovno vrati, a ovaj put i okrene utakmicu.
Agresivnom obranom i koncentriranijom igrom u napadu Čitlučani prelaze u vodstvo i dolaze do zaslužene pobjede konačnim rezultatom 68:61.

Najbolji kod pobjednika bio je Dejan Marković sa 11 poena, 9 asistencija i 8 skokova, a pratili su ga Pervan sa 15 i Mašić sa 14 postignutih koševa. Kod Posušja Begić je susret završio sa 21 košem (trice 7/12), 4 skoka i 4 asistencije. Ante Ramljak je postigao 20 koševa, a Ante Leko je uz 11 poena uhvatio i 7 skokova.

Nakon ovog kola Brotnjo ostaje usamljeno na vrhu tablice sa 6 pobjeda i 1 porazom, a drugo mjesto dijele Posušje i Grude sa po 5 pobjeda i 2 poraza.

Žute čeka još jedna zahtjevna utakmica prije zimske pauze. Utakmicu 9. kola u kojem dočekuju Čapljinu Posušani igraju već ove srijede,u GSD Posušje s početkom u 20:00 sati.