- 13.01.2019.

Hrvatska rukometna reprezentacija u Münchenu je pobijedila Japan 35:27 (18:13) u susretu drugoga kola skupine B Svjetskog prvenstva. Malo opuštanje Hrvata na kraju i Japanci smanjuju zaostatak te susret završava 35:27.

Japan smo svi promatrali kao protivnika protiv kojeg su bodovi unaprijed upisani. Cilj je bio, kako je i Davor Dominiković priznao prije utakmice, popraviti greške koje su napravljene u prvom susretu s Islandom.

Krenulo je sjajno za naše. Nakon dva pogotka na obje strane, Hrvatska pokretnom 6-0 obranom i uz pomoć neprobojnog Šege na vratima neutralizira sve pokušaje Japanaca te serijom od šest uzastopnih pogodaka dolazi na visokih 7:1 na samom otvaranju.

A onda se nakon početnih 10 minuta ponovno dogodila jedna 'crna rupa'. Japanci su uzvratili svojom serijom i stigli na 9:6. Srećom, nije Japan kalibar za ozbiljno ugroziti našu reprezentaciju, brzo su se Červarovi izabranici pribrali i na poluvrijeme se otišlo s pet pogodaka prednosti (18:13).

Istaknuo se sjajni Zlatko Horvat, koji je već na poluvremenu imao šest pogodaka na kontu.

Nastavak susreta bio je kudikamo mirniji i jednosmjerniji. Obrana je zaigrala još čvršće, Stevanović je nastavio Šegin sjajan posao na vratima, a naša krila bila su neumoljiva iz kontranapada.

Na ulasku u posljendih 20 minuta, Štrlek je zaključio seriju brzih pogodaka naše reprezentacije i po prvi put odveo Hrvatsku na plus 10.

Červar je kasnije promiješao momčad. Duvnjak je sjeo na klupu, Vranković je odmijenio Stepančića, a uz njega su na vanjskim pozicijama bili Karačić i Bičanić. Nije nas to zaustavilo, Karačić je pogodio prva tri šuta prema vratima, Vranković prva dva i u tren oka smo došli do prednosti od 12 pogodaka (28:16) i priča je tu bila riješena. Japanci su na kraju smanjili našu prednost i susret je završen rezultatom 35:27.

Istaknuo se Zlatko Horvat s fantastičnom statistikom. Zlaja je zabio osam pogodaka iz devet šuteva i proglašen je igračem utakmice, Stepančić je imao 5/7, a Štrlek je utakmicu zaključio s 4/5. Svoje minute ponovno je iskoristio i David Mandić, koji je susret završio s četiri pogotka iz isto toliko šuteva.

S četiri boda uz Makedoniju Hrvatska je zasjela na vrh svoje skupine.
Prvi dvoboj u ovoj skupini završio je pobjedom Makedonije, koja je svladala Bahrein 28:23 (12:8), a drugo kolo skupine B zaključit će Španjolska i Island koji igraju u 19 sati.