- 29.05.2021.

U predzadnjem 29. kolu 1. lige Federacije Bosne i Hercegovine prvak HŠK Posušje je na Mokrom Docu dočekalo Bratstvo Gračanicu, utakmica je završila podjelom bodova 1:1 no rezultat nije danas bio važan jer su Posušani već od ranije osigurali naslov prvaka i ulazak u Premijer ligu BiH nakon 12 godina izbivanja. Posušje je povelo golom Begića u 17’ minuti a Bratstvo je izjednačilo u 54’ minuti iz penala kojeg je realizirao Jaganjac.

Trener Ćorić je na teren poslao najjaču postavu te je Posušje bilo bolje od samoga početka, imali su nekoliko poluprilika a do zasluženog vodstva stigli su u 17’ minuti kada je Dominik Begić glavom pospremio odličan ubačaj Josipa Serdarušića. Nakon gola su i gosti imali 2 velike prilike, iz prve su pogodili vratnicu a drugu je u situaciji 1 na 1 obranio sjajni golman Marko Galić. Imao je i Josip Barišić u posljednjoj minuti prvog djela priliku dovesti Posušje na dva razlike ali je za malo bio neprecizan. Početkom drugog djela dosuđen je penal za Bratstvo kojeg je realizirao Jaganjac za ispostavilo se konačnih 1:1 iako je Posušje do kraja tražilo pobjedu, imalo nekoliko opasnih situacija no nisu uspjeli postići pobjednički gol.

Nakon posljednjeg sunčeva zvižduka rezultat je postao nebitan, uslijedila je dodjela nagrada za prvake iz Posušja koji su pred svojim navijačima koji su ispunili tribine započeli veliku feštu koja će trajati dugo u ovoj prelijepoj subotnjoj nogometnoj večeri novog Premijerligaša. U sljedećem kolu HŠK Posušje igra posljednju utakmicu sezone na gostovanju kod Budućnosti Banovići a onda slijedi priprema za Premijer ligu.

HŠK Posušje: Galić-J.Barišić,Brekalo,Bošković,Stipić-Landeka(C)(od 50’ Glavina),Vranjić(od 59’ Čolak),J.Serdarušić-Bešlić(od 80’ Buhač),T.Barišić(od 80’ A.Serdarušić),Begić(od 59’ Bubalo)