Poruka greške

• Warning: array_key_exists() expects parameter 2 to be array, null given u theme_image_formatter() (red 605 od /home/radiopo1/public_html/modules/image/image.field.inc).
Radioposusje
- 31.07.2021.

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su Sarajevo u gostima rezultatom 2:0 u okviru derbija trećeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine a Posušanin Ivan Bašić bio je igrač utakmice zabivši gol i dodavši asistenciju dok je drugi Posušanin Luka Kukić ponovno sačuvao čistu mrežu ekipe iz Mostara te je i dalje bez primljenog gola ove sezone.

Utakmica je počela šutom Fanima koji je završio pored gola. Inicijativu su onda preuzeli gosti koji su preko krilnih pozicija centrirali loptu u šesnaesterac i tako pravili problem Sarajevu.

U 14. minuti Bilbija je šutirao s desetak metara, a u blok se bacio Kurdić koji je igrao rukom i glavni sudac Mujić pokazao je na bijelu točku. Bilbija je pokušao atraktivno “Panenkom”, međutim golman Sarajeva Dizdarević je pročitao ovu namjeru i lagano uhvatio loptu.

Igrala se 25. minuta kada je Ivan Bašić centrirao s lijeve strane, a Tičinović je pobjegao Pidri i poslao loptu u gol glavom.

Deset minuta kasnije na semaforu je bilo 2:0 za Zrinjski. Tičinović je odigrao loptu Bilbiji, ovaj petom ostavio Bašiću koji je lijevom nogom šutirao i savladao Dizdarevića.

U nastavku utakmice trener Sarajeva je pokušao s izmjenama da razdrma svoje igrače, međutim to nije išlo tako lako.

Zrinjski se organizirano branio i nije dopustio domaćinu da zaprijeti što je unijelo nervozu u ekipu Sarajeva. Nervoza je dosegla vrhunac u 80. minuti kada je Dupovac ružno startao na Bašića otvorenim đonom, a sudac mu je pokazao direktan crveni karton.

Do kraja meča igralo se mirno bez prevelikih prilika i izabranici Sergeja Jakirovića odnijeli su sva tri boda sa “Koševa“.