- 17.11.2021.

Nakon što je tijekom vikenda u Sarajevu održano Europsko juniorsko prvenstvo u taekwondou na kojem je naš Ilija Jukić osvojio brončanu medalju, tijekom utorka i srijede u Sarajevu se održava E1 i G1 Bosna i Hercegovina OPEN u kategorijama juniora i kadeta. Posuški članovi TKD kluba Poskok nastupili su pod TKD savezom Herceg Bosne, a reprezentaciju na ovom prvenstvu vodi trener Petar Boban. Na ovom natjecanju nastupila su 254 natjecatelja iz više od 40 svjetskih zemalja. U utorak, 16. studenog završen je E1 turnir Bosna i Hercegovina OPEN na kojem su posuški poskoci osvojili tri medalje. Srebrnu medalju osvojio je David Milićević, brončanu Lucija Miličević i Ilija Jukić.

Ilija Jukić iako sa ozljedom s Europskog prvenstva pružio je dobru partiju protiv predstavnika Češke u kojoj je izgubio rezultatom 13:16 te osvojio još jednu brončanu medalju.

U kategoriji kadeta nastupila je Filipa Bašić koja je borbi za medalju izgubila od predstavnice Srbije rezultatom 11:17.

Lucija Miličević je prvu borbu dobila predstavnicu Crne Gore rezultatom 23:17 i već time osigurala brončanu medalju. U polufinalnoj borbi, protivnica joj je bila taekwondašica iz Hrvatske. Lucija je tu borbu izgubila rezultatom 12:27 i u konačnici osvojila broncu.

David Milićević je izgubio je finalnu borbu od predstavnika Srbije rezultatom 7:27, te tako osvojio srebrnu medalju.

Prvenstvo E1 i G1 Bosna i Hercegovina OPEN održalo se u Sarajevu u hotelu Hills, a pored posuških taekwondoaša u taekwondo reprezentaciji Herceg Bosne nastupili su i članovi taekwondo klubova Magone iz Livna i HTKDK Hvojnica iz Fojnice. Najuspješniji je bio Nino Šermet (Livno) koji je s dvije pobjede osvojio zlatnu medalju, srebrnu medalju osvojila je Marija Orlović (Livno) s dvije pobjede. Porazom u polufinalu, brončanu medalju je osigurao Anto Džepić (Fojnica). U borbi za medalju ovaj put poražena je Sara Tičinović (Livno).  U srijedu na G1 turniru Bosna i Hercegovina open 2021, taekwondo Savez Herceg Bosne predstavljat će Sara Tičinović (Livno) u kategoriji seniorki do 67 kg.

Spomenimo da je i na ovom natjecanju službeni fizioterapeut reprezentacije Herceg Bosne bio Danijel Boban.

Radioposusje.ba (tekst: Z. Pišković, foto: TKD klub Poskok Posušje)