- 20.03.2023.

U sklopu 23. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, nogometaši HŠK Posušje gostovali su kod Sarajeva te su poraženi rezultatom 3:1 što im je treći poraz u nizu.

Bolje je bilo Sarajevo od samog početka utakmice no Posušje je zahvaljujući golmanu Kukiću sačuvalo svoju mrežu sve do 60’ minute kada iz jedanaesterca zabija Čataković za vodstvo Sarajeva a nakon toga domaćini postižu još dva gola i rješavaju pitanje pobjednika, precizni su bili Martinović u 65’ i Ziljkić u 83’ minuti. Do kraja je Posušje koje nije bilo napadački dovoljno opasno u ovoj utakmici ipak ublažilo poraz sjajnim golom Markovića u 90’ minuti za konačnih 3:1.

Unatoč velikoj krizi rezultata Posušje se i dalje nalazi na diobi 7. mjesta ljestvice sa 24 osvojena boda no posljednjeplasirani Igman zaostaje samo 3 boda. Upravo protiv Igmana u gostima Posušje igra za tjedan dana u sklopu 24. kola.