- 23.10.2021.

Nakon velike pobijede u 1. kolu košarkaškog Prvenstva Bosne i Hercegovine protiv Bosne Royal na domaćem terenu Košarkaški klub Posušje u 2. kolu je unatoč odličnoj predstavi poražen u gostima kod velikog favorita i prošlosezonskog prvaka HKK Široki rezultatom 87:83 (18:18, 22:16, 20:18, 27:31).

Posušani su igrali dobro prvo poluvrijeme sve do zadnjih 20’ sekundi kada su izgubili dvije vezane lopte a Široki to iskoristio da plus 1 pretvori u plus 6 na poluvremenu. U drugom djelu, točnije 3. četvrtini Široki održava tu prednost da bi u 4. četvrtini Posušje diglo svoju igru i potpuno se vratili u utakmicu na minus 1 (71:70). Tu neizvjesnost držali su do kraja te u penal završnici u obrani a sjajnim tricama u napadu skoro potpuno preokrenuli utakmicu no ipak nije bilo ni sreće ni snage.

Najbolji u redovima KK Posušje bio je Amerikanac Wiggins s 22 postignuta poena uz 12 skokova, slijedili su ga Marko Ramljak s 20 i Mandić s 19 poena. Pohvaliti treba i drugog Amerikanca Carruthersa koji je skoro dosegao triple-double učinak, imao je 12 poena, 8 skokova i čak 15 asistencija. Najzaslužniji za konačnu pobjedu HKK Široki na kraju je bio Božić s 26 postignutih poena.