Radioposusje
- 18.12.2025.

Večeras je u posuškoj kinodvorani održan tradicionalni božićni koncert Glazbene škole Posušje.

U prebogatom programu koji je oduševio ispunjenu kino dvoranu nastupili su učenici Glazbene škole Posušje izvodeći božićne skladbe.

Tako je brojna publika mogla uživati u izvedbi domaćih skladbi kao što su Zvončići, Djetešce nam se rodilo, Tiha noć, Narodi nam se, Sretan Božić svakome... kao i u stranim hitovima Carol of the Bells, We Wish You a Merry Christmas, The First Noel, Jingle Bells, Somewhere In My Memory...a sve to pod stručnom palicom svojih nastavnika i voditelja.

Ravnatelj Glazbene škole Posušje Ljubo Begić istaknuo je za Radio Posušje kako je božićni koncert još jednom potvrdio bogatstvo i kvalitetu rada ove ustanove.

„Prekrasan koncert u našoj kinodvorani. Božićni koncert Glazbene škole Posušje postao je lijepa tradicija, a posebno sam ponosan i sretan što smo na ovako lijep način zaokružili naše polugodište“, kazao je prof. Begić.

Publika je imala priliku čuti zbor srednjoškolaca i učenika osnovne glazbene škole, ali i nastupe flauta, klarineta, saksofona, gitara, harmonika i glasovira.

„Zaista je bilo prekrasno. Obuhvatili smo sve – od instrumenata do učenika, od nižih do viših razreda. Svi su pokazali ono najbolje što mogu“, naglasio je ravnatelj, dodajući kako škola upravo kroz ovakve koncerte javnosti predstavlja svoj kontinuirani rad.

Na kraju koncerta upriličena je i mala svečanost povodom odlaska u mirovinu dugogodišnje profesorice Jelene Mandić, koja je u školi radila punih 25 godina.

„Ona je postala dio naše obitelji. Izvela je brojne kvalitetne učenike, među kojima su i današnje profesorice flaute. To je ogroman doprinos našoj školi i glazbenoj zajednici“, rekao je Begić, uputivši joj posebnu zahvalu.

Govoreći o planovima za sljedeće razdoblje, ravnatelj je naglasio kako se škola prvenstveno ravna prema školskoj godini. U fokusu ostaju pripreme za natjecanja, uključujući i interno školsko natjecanje u veljači, koje služi kao svojevrsna priprema za veća natjecanja u BiH i okruženju.

Također je istaknuo da se već godinama radi na pronalasku adekvatnijeg prostora za rad škole, te da su u tom procesu dobili snažnu podršku nadležnih institucija i Općine Posušje.

„Blizu smo realizacije tog projekta. Vjerujem da bi se vrlo skoro mogla donijeti konačna odluka i da bismo mogli prijeći u uvjetniji prostor“, zaključio je Begić.

Koncert je dakle protekao u lijepom blagdanskom ozračju, a priređen je kao jedna velika božićna čestitka svome gradu za Božić!

Radioposusje.ba