- 27.11.2021.

U sklopu 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine HŠK Posušje gostovalo je u Mostaru kod vodeće i najbolje momčadi lige HŠK Zrinjski te su unatoč brojnim izostancima pružili dobru predstavu ali ipak poraženi rezultatom 3:1. Zrinjski je u izjednačenom prvom poluvremenu poveo u 25’ minuti golom najboljeg igrača i strijelca lige Bilbije. Početkom drugog djela točnije u 48’ minuti Zrinjski golom Juranovića odlazi na 2:0 ali Posušje se već u 50’ minuti golom Lauša vraća na 2:1. Do kraja ipak nije bilo snage za uzeti bod te je Zrinjski u 79’ minuti potvrdio zasluženu pobjedu, ponovno je bio strijelac Bilbija ovog puta iz jedanaesterca za konačnih 3:1. Posušje najviše može žaliti za prvim poluvremenom u kojem su sigurno zaslužili ne gubiti te su propustili neke velike prilike a najveću Leko kada je u 27’ minuti izašao 1 na 1 s golmanom koji mu brani.

Posušje se i dalje nalazi na predzadnjem mjestu na ljestvici s 15 osvojenih bodova ali konkurencija je jako blizu. S obzirom na igre u posljednjim utakmicama Posušje se s optimizmom može pripremati za sljedeće kolo koje je ujedno i posljednje 19. kolo jesenskog djela prvenstva a u njemu ih čeka važna utakmica s izravnim konkurentom za ostanak Rudarom iz Prijedora kojeg će dočekati na Mokrom docu.

HŠK Posušje: Baćak-J.Barišić,Šuta,Krišto,Bešlić-Horić(od 79’ Serdarušić),Ljubić(od 67’ Landeka)-T.Barišić(od 46’ Vukoja),Lauš,D.Begić(od 67’ L.Begić)-Leko(od 73 Blagojević).