- 11.10.2021.

Nogometašice ŽNK Inter su na krilima Ana-Marije Ćesić s 3:0 pobijedile ŽNK Željezničar 2011 iz Bosanske Krupe u 7. kolu Prve ženske nogometne lige FBiH po iznimno hladnom i kišovitom vremenu. Utakmica se odigrala u subotu, 9. listopada s početkom u 16 sati na stadionu Mokri dolac u Posušju.

Inter se unatoč terenskoj inicijativi poprilično mučio sa Željezničarom u prvom dijelu. Unatoč posjedu nije uspijevao ozbiljnije ugroziti gol gostujuće ekipe. Odlučujući potez u nastavku napravio je glavni trener domaćih Toni Kovač koji u igru ubacuje Ana-Mariju Ćesić, koja će mu nakon svega donijeti pobjedu. Inter je poveo u 55. minuti golom upravo Ćesić nakon sjajnog ubačaja s desne strane Anice Čuture. U 72. minuti Posušanke se odvajaju na dva gola razlike preko Marte Landeke koja glavom nakon sjajne asistencije Ćesić pogađa za 2:0. Nogometašice Posušja su do trećeg gola stigle u 77. minuti preko najbolje igračice Ćesić koja je solo prodorom potvrdila pobjedu i nova tri boda za Inter. „Cure su fantastično odgovorile, u drugom poluvremene dodale gas i zasluženo slavile s tri postignuta gola“, kazao je trener posuških nogometašica Toni Kovač.

Mirel Bratić, trener ŽNK Željezničar 2011 iz Bosanske Krupe je kazao da je za cure iz ekipe Željezničara teren bio težak. „Teren kao igralište je jako dobar, ali kiša i hladno vrijeme dali su posebno teške uvjete. Utakmica je bila dobra i borbena. U prvom poluvremenu smo bili ravnopravni, no u drugom poluvremenu domaćini su imali više želje i htjenja i uspijeli su doći do željenih pogodaka i ja im čestitam“, kazao je trener Bratić za naš radio.

U sljedećem kolu Inter gostuje u Zenici kod Čelika u borbi za sami vrh. „Zenica nam je izravni konkurent za gornji dio ljestvice. Mi ćemo se sada dobro pripremiti i idemo u Zenicu idući vikend ne izgubiti“, kazao je trener posuških nogometašica Toni Kovač za naš radio.

Radioposusje.ba (tekst: Z. Pišković/ ŽNK Inter)