- 18.10.2020.

Uvjerljivu pobjedu upisao je HŠK Posušje nad Orašjem u okviru 11. kola Prve lige FBiH. Bilo je 4:0, a sve je riješeno već u prvom poluvremenu kada su postignuta sva četiri pogotka.

Igralo se na jedan gol, a prvi dio pripao je domaćima 4:0. Da su imali malo više sreće domaći, prednost je mogla biti još veća.

Briljirao je Ivan Buhač koji je postigao hat trick, a jedan je dodao Luka Lučić.

U nastavku ista priča. Domaći su dominirali, stvarali prilike, ali nije više bilo pogodaka. Orašje je pred sami kraj imalo veliku priliku, no Šimović nije bio precizan.

Trener Posušja Denis Ćorić je prije svega čestitao svojim igračima na pobjedi i odigranih svih devedeset minuta. „Prvo poluvrijeme današnje utakmice je naše najbolje poluvrijeme jer nije malo zabiti jednoj ekipi četiri gola. U svim segmentima igre smo nadigrali protivnika. Pred nama su još četiri kola, četiri protivnika i pokušat ćemo uzeti što više bodova“, kazao je trener Ćorić za naš radio.

Nakon svih odigranih utakmica 11. kola Prve lige FBiH Posušje se popelo na drugo mjesto tablice. Ima 21 bod i tek jedan bod zaostaje za vodećim Rudarem iz Kaknja. NK Jedinstvo je idući protivnik Posušja. Utakmica je zakazana za idući vikend.

Radioposusje.ba (FOTO: HŠK Posušje)