- 02.10.2021.

U sklopu 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine HŠK Posušje je na Mokrom Docu dočekalo Velež iz Mostara te je u utakmici s puno golova od kojih su dva fenomenalni potezi pojedinaca Radovića i Leke poraženo s 4:2.

Od samog početka utakmica je krenula na stranu gostiju, već u 1’ minuti sviran je jedanaesterac koji je napravio Krišto a realizirao Zvonić, do poluvremena je Velež otišao na 2:0 lijepim golom Radovića u 35’ minuti a početkom drugog poluvremena u 55’ minuti Ćosić je zabio za 3:0 i riješio pitanje pobjednika. Posušje se nije predalo ni u tom trenutku nego u završnici postiže 2 gola, prvi je postigao Serdarušić u 80’ minuti a drugi Leko fantastičnim udarcem u 90’ minuti. Ipak rezultatske neizvjesnosti nije bilo jer je u 81’ minuti kod rezultata 3:1 Velež odmah zabio za 4:1 preko Pršeša.

Ostvario je Velež uvjerljivu i zasluženu pobjedu ali ostaje dojam da je Posušje igralo jako dobro i da je u nekoliko navrata utakmica mogla dobiti drugi smjer. Tomislav Barišić je pogodio stativu iz slobodnog udarca kod 1:0, Luka Begić je za malo neprecizan glavom kod 2:0 a Velež je četvrti gol postigao nakon greške obrane i ugasio nade navijača Posušja. Naravno treba reći da je poraz mogao biti i teži da kod rezultata 3:0 Galić nije imao dvije vrhunske intervencije i spasio potop.

Posušje je i nakon ovog kola ostalo na pretposljednjoj poziciji na ljestvici s 8 bodova, iza je samo Radnik sa 7 bodova.

Sada slijedi reprezentativna pauza a nakon nje u sklopu 13. kola Premijer lige BiH Posušje gostuje kod Sarajeva.

HŠK Posušje: Galić-J.Barišić,Krišto,Šuta,T.Barišić-Serdarušić,Ilinković(od 68’ Leko)-Vukoja,Lauš(od 60’ Landeka),D.Begić-L.Begić(od 76’ Blagojević).