- 05.03.2018.

Nogometaši Posušja odigrali su još jednu pripremnu  utakmicu pred nastavak natjecanja u Drugoj nogometnoj ligi. Ove subote su na Mokrom docu ugostili NK Kutjevo, momčad koja se natječe u Županijskoj ligi RH. Nogometaši Kutjeva odnijeli su pobjedu u subotnjem ogledu od 2:3. Bila je to prijateljska utakmica u pravom smislu riječi jer se radi o protivniku s kojim Posušje niz godina ima redovite susrete, a idući je zakazan za lipanj ove godine.

Posušje je doživjelo drugi poraz u trećoj pripremnoj utakmici od NK Kutjeva. Gosti su poveli 2:0, ponajprije zahvaljujući greškama domaćih igrača. Posušje se brzo moglo vratiti u igru, ali jedanaesterac nije iskoristio Glavina. Ipak do kraja poluvremena Hrvoje Čujić na asistenciju Glavine smanjuje rezultat na 1:2. U drugom dijelu bili su otežani uvjeti za igru zbog jake ķiše, što manje smeta domaćinu koji preuzima inicijativu na terenu te još jednom preko Čuića dolazi do poravnanja (2:2). Unatoč puno boljoj igri u drugom poluvremenu, zakazala je realizacija u napadu jer je domaćin imao nekoliko izvrsnih prilika za gol. A kazna je došla deset minuta prije kraja kada gosti iz Kutjeva pogađaju za konačnih 2:3.

Natjecanje u Drugoj  nogometnoj ligi skupini jug počinje u subotu, 10 ožujka kada se igraju susreti 16. kola. U prvoj utakmici nastavka posuški seniori idu u goste Grudama, koje na ljestvici zauzima 10. mjesto sa 17 bodova.  Među 15 klubova Druge lige posuški je klub vodeći sa 37 bodova,  dok drugoplasirana momčad Tomislava ima 5 bodova manje.