- 24.10.2020.

U derbiju 12. kola Prve lige FBiH u Bihaću su snage odmjerili Jedinstvo i Posušje. Na kraju su  gosti potpuno zasluženo slavili 2:0 golovima Filipa Nenadića i Jure Glavine. Nenadić je pogodio već u prvoj minuti i nagovijestio pobjedu svog tima, javlja portal sportsport.ba

Posušje je nastavilo sa boljom igrom, dok je rani pogodak poremetio domaće koji nisu uspjeli organziratii pravu akciju. Gosti su zaprijetili i preko Buhača, da bi uzvratio Fajić koji je pogodio stativu.

U nastavku su pokušavali domaći, ali nije bilo ideje u završnim trenucima. Deset minuta prije kraja velika prilika za Buhača, no Orlando je dobro reagirao i spasio siguran pogodak.

U 83. minuti nova velika prilika za goste. Vranjić šutira, ali stativa spašava domaće. Nakon toga uzvratio je Fajić, no golman Galić sjajno intervenira i ostaje 0:1.

Kada se očekivao kraj, Jure Glavina pogađa za konačnih 0:2.

Posušje sada ima 24 boda, a domaći su ostali na 20. Ovom pobjedom Posušje je izbilo na vrh tablice 1. Lige Federacije BiH.

Sutra su na rasporedu dvije neodigrane utakmice lige. Sastaju se TOŠK i Rudar iz Kaknja i GOŠK i Goražde. Ukoliko Rudar izgubi, Posušje će nakon 12 odigranih kola zadržati vodeću poziciju tablice.

Radioposusje.ba (FOTO: HŠK Posušje)