- 10.04.2021.

U uzvratu finala doigravanja za ulazak u BiH Premijer futsal ligu MNK Hercegovina i MNK Banovići igrali su 5:5 baš kao i u prvom susretu pa se o pobjedniku odlučilo izvođenjem penala u kojima su se bolje snašli igrači Hercegovine i već sada izborili natjecanje s najboljim ekipama u državi, podsjetimo MNK Hercegovina Široki Brijeg osnovana je 2019. godine.

MNK Hercegovina danas je igrala odlično te u 30’ minuti vodila 5:1 i imala praktički riješeno pitanje pobjednika no onda se dogodilo nešto neobjašnjivo, Banovići u samo 3’ minute postižu 4 gola te dolaze na 5:5 i odvode dvoboj do šesteraca. U drami izvođenja šesteraca na kraju ipak zasluženo slavi Hercegovina s ukupnih 9:8.

U redovima Hercegovine igra jedan Posušanin, on je Ivan Jurišić jedan od najboljih igrača ekipe te je dao svoj doprinos ovom slavlju postigavši 2 gola u prvom susretu te je bio precizan sa 6 metara u današnjem raspucavanju. Kontaktirali smo ga kako bi mu čestitali i čuli njegove dojmove iz prve ruke, javio se odmah nakon utakmice a evo što nam je rekao.

Ivan Jurišić: Očekivano teška utakmica, kao i svako finale pogotovo kad nosiš teret favorita zbog prednosti domaćeg terena i povoljnog rezultata iz gostiju. Krenuli smo dobro u utakmicu, poveli relativno brzo s 2:0 i onda su gosti uzeli golmana igrača. Tu počinje međusobno nadmudrivanje, gdje se moglo prelomiti na obje strane. Dobar ulazak u drugo poluvrijeme, ponovno par dobrih reakcija i odlazimo na 5:1. Nakon toga počinje neočekivana drama gdje gosti dobrom igrom i uz par naših loših reakcija dolaze do 5:5. Penali, klasika čista lutrija, otišlo na našu stranu srećom. Nakon ovakve drame, sretni smo što smo pobijedili i ostvarili svoj cilj za ovu sezonu, a to je ulazak u Premijer ligu.

Radioposusje.ba (foto: MNK Hercegovina)