- 09.10.2017.

Posušje je na Mokrom Docu s 5:2 nadvisilo prošlogodišnjeg prvaka Međužupanijske lige HNK Stolac.

Domaćini su furiozno krenuli u utakmicu. U 10. minuti, nakon što je izborio jedanaesterac, s bijele točke precizan je Dominik Begić. U 18. minuti prednost na 2:0 povećao je Ivan Mandurić. U 25. minuti na semaforu je bilo već 3:0. Do. Begić je ispremješao gostujuću obranu i potom lijepim udarcem matirao vratara za svoj 11. prvenstveni pogodak.

Nakon visokog vodstva domaćin malo posustaje što gosti koriste te preko Markovića u 28. minuti, nakon velike greške Džebe koji gubi loptu kao zadnji igrač obrane, dolaze do gola. S tim rezultatom se otislo na odmor.

Na početku drugog poluvremena Posušje promašuje dva zicera što Stolac kažnjava u 58. minuti nakon jednog prekida gdje se u šesnaestercu “plavo-bijelih” najbolje snalazi Matej Previšić za smanjenje vodstva na 3:2.

Ipak, do četvrtog gola domaćini stižu u 76. minuti a do hat-tricka dolazi najbolji strijelac lige Do. Begić koji hladnokrvno loptu šalje pored nemoćnog vratara Stoca. Potvrda pobjede došla je u 85. minuti kada na asistenciju Marka Jukića pogađa Ivan Kovač.

Posušje je domaćin i u sljedećem kolu protiv Cima.