- 10.11.2019.

Nogometaši Posušja ostvarili su još jednu važnu gostujuću pobjedu u Drugoj nogometnoj ligi F BiH, jug. U derbi susretu 14. kola uvjerljivo su slavili nad ekipom domaćina, HNK Neum (0:4).  Loš i blatnjav teren dočekao je momčad Lea Sliškovića na posljednjem gostovanju ove sezone, no to nije spriječilo HŠK Posušje da dođe do sva tri boda u derbiju kola, upisavši jedanaestu pobjeda ove sezone.

Nakon što je prvo poluvrijeme bilo rezultatski izjednačeno i bez zgoditaka, ekipu Posušja u drugom dijelu u vodstvo dovodi Jure Glavina u 67. minuti utakmice. Ivan Milićević povećava prednost plavo-bijelih u 78. minuti utakmice, da bi se samo minutu kasnije u listu strijelaca upisao i Ivan Mandurić za 0:3. Pred sam kraj susreta, u 89. minuti prednost Posušja na 0:4 povećao je Dominik Begić.

Čestitamo igračima i stožeru.

Podjećamo kako je posuškim seniorima preostao još jedan susret u jesenskom dijelu prvenstva. U posljednjem 15. kolu vodeća ekipa Posušja dočekat će drugoplasirani FK Klis iz Buturović Polja. Klis je u ovom kolu na svom terenu svladao NK Kamešnica iz Podhuma s 3:0. Nakon 14. kola obje ekipe imaju po 34 boda, no posuške je momčad uspješnija po gol razlici 48:10, dok je Klis na omjeru 40:9. Susret između HŠK Posušje i FK Klis igra se na Mokrom docu 17.studenog 2019. s početkom u 13:30.