- 18.02.2023.

U osmini finala nogometnog kupa Bosne i Hercegovine, HŠK Posušje gostovalo je u Mostaru kod prošlosezonskog osvajača Veleža te su poraženi rezultatom 2:0 i tako su završili svoj put u kupu ove sezone. Strijelci za Velež bili su Haskić u 22’ minuti i Halilović u 71’ minuti.

U prvom poluvremenu u kojem nije bilo mnogo prilika Velež je ipak bio opasniji te zasluženo vodio, u drugom poluvremenu baš u trenutcima kada je Posušje imalo inicijativu i nekoliko dobrih situacija Velež je zabio drugi gol nakon kojeg je bio jasan pobjednik ove utakmice.

Posušje se sada okreće nastavku Premijer lige BiH u kojoj će sljedećeg vikenda u sklopu 20. kola dočekati Leotar.