- 03.04.2021.

U okviru 20. kola 1. lige Federacije BiH vodeće HŠK Posušje očekivano je osvojilo nova 3 boda na Mokrom Docu pobjedom nad HNK Čapljinom od 3:1. Strijelci za Posušje bili su Jure Glavina, Josip Barišić te Filip Nenadić dok je za goste pogodio Mace.

S ovom pobjedom Posušje je ostalo na vrhu ljestvice s 43 boda a s obzirom na to da je najbliži pratitelj TOŠK kiksao kod Jedinstva i izgubio s 1:0 prednost Posušja se povećala te sada 10. kola prije kraja Ćorićevi dečki imaju prednost od 6 bodova koju trebaju zadržati. U sljedećem kolu za tjedan dana plavo-bijeli u 21. kolu gostuju kod Hadžića.

Dominiralo je Posušje utakmicom i u prvom poluvremenu iako je rezultat na semaforu bio 1:1. Promašili su Posušani nekoliko velikih prilika te zabili jedan gol, strijelac je bio Glavina u 23’ minuti no u toj dominaciju Čapljinci su iskoristili svoju jedinu priliku te izjednačili na 1:1 golom Mace iz 28’ minute. U drugom poluvremenu se otvorilo pa su J.Barišić u 52’ minuti i Nenadić u 60’ minuti svojim golovima odveli HŠK Posušje na prednost od 3:1 i riješili pitanje pobjednika.

HŠK Posušje prvih 11: Galić-T.Barišić,J.Barišić,Brekalo,Čolak-Bošković,Serdarušić,Glavina-Begić,Bešlić,Bubalo

Radioposusje.ba (foto: HŠK Posušje)